wall printers⁺ - Case Study - AdWise
menu

DZIAŁANIA MARKETINGOWE

wall printers⁺

Detale projektowe

Zakres prac

Strategia, rebranding, lejek marketingowy

Technologia

WordPress

Branża

Druk ścienny

Zespół projektowy

Konsultant marketingowy
Grafik
SEO Copywriter
Content Specialist
Project Manager
Web Developer
Google Ads Specialist
Meta Ads Specialist
TikTok Ads Specialist

O firmie

wall tattoo’’’’ i wall printers⁺ to dwie linie biznesowe związane z branżą druku ściennego.

wall tattoo’’’’ to marka, która świadczy usługę druku na ścianie dla klientów firmowych. Jej specjalizacją jest brandowanie biur, obiektów publicznych,  dużych przestrzeni komercyjnych.  
 
wall printers⁺ to firma, która sprzedaje drukarki wraz z kompleksowym know-how oraz wsparciem posprzedażowym, które pozwala osobom niezwiązanym wcześniej z branżą rozwijać biznes oparty na druku ściennym.

“Czas rozszerzyć działalność i wyjść na rynki zagraniczne. Pomożecie?”

Klient zgłosił się do nas w sierpniu 2023. Postanowił rozwinąć swój biznes o sprzedaż maszyn do druku ściennego. Zmiana ta otwierała możliwości efektywniejszego skalowania obu gałęzi biznesu, umożliwiając im niezależny rozwój. Pomagała także lepiej dopasować ofertę do oczekiwań rynku. Stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim było rozszerzenie działalności klienta o nową grupę docelową oraz zaplanowanie skutecznej ekspansja na rynki zagraniczne. Konieczne stało się:

→ zaplanowanie i wdrożenie procesów generowania potencjalnych klientów,
→ opracowanie ścieżki zakupowej klientów,
→ dopasowanie do niej wartości komunikowanych przez firmę.

Te zmiany wymagały opracowania nowej strategii marketingowej i dostosowania działań do nowej grupy docelowej. Potrzebowaliśmy zrozumieć potrzeby odbiorców segmentu B2B i opracować ścieżki zakupowe klientów, a następnie dopasować do nich wartości komunikowane przez firmę.

A to nie wszystkie wyzwania, z którymi przyszło nam się zmierzyć…

Klient prężnie działał w social mediach pod marką Woltatu. Ogromnym wyzwaniem był więc rebranding oraz rozdzielenie kanałów komunikacji w social mediach dla nowo powstałych podmiotów.

Aktywność w social mediach (Instagram, TikTok) była głównym źródłem leadów. Brakowało dedykowanych miejsc, w których potencjalni klienci mogliby zdobyć wiedzę, której szukają i wykonać najbardziej oczekiwaną przez naszego klienta akcję.

Plany były ambitne, a wyzwania duże, dlatego dołączyliśmy do zespołu projektowego konsultanta marketingowego, sprzedażowego i linię wdrożeń IT.

Działania AdWise

Na tym etapie marketing naszego klienta wymagał kompleksowego podejścia i wsparcia na każdym etapie lejka marketingowego. Dlatego zaczęliśmy stałą współpracę, która obejmowała:

  • kampanie reklamowe (Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads, Pinterest Ads),
  • content marketing (merytoryczne artykuły blogowe w języku polskim i angielskim),
  • działania SEO na rynku polskim i angielskim,
  • opracowanie obszernej strategii komunikacji wraz z pełnym wsparciem wdrożeniowym dla kanałów: Instagram, Facebook, TikTok, Pinterest oraz YouTube,
  • web development, czyli wdrożenie stron, bieżąca opieka i dostosowywanie ich do kolejnych etapów realizowanej strategii.
  • działania e-mail marketingowe polegające na opracowaniu cyklu marketing automation wraz z treścią maili i uruchomieniem ich (przy wsparciu linii wdrożeń) w celu podgrzewania leadów.
  • projektowanie graficzne (odzież firmowa, wizytówki, render 3D, opracowanie graficzne i merytoryczne ofert sprzedażowych).

Efekty współpracy

To, co wyróżnia tę współpracę, to fakt, że projekt wciąż trwa i się rozwija. To dopiero początek naszych wspólnych działań, a oto efekty, którymi już możemy się pochwalić:

→ Wskutek naszych działań w kilka miesięcy strona marki wall printers⁺ zanotowała 73% wzrost wyświetleń.

→ Ilość fraz, na które wyświetla się powyższa strona w TOP 100, wzrosła do 228!

Wzrost wyświetleń strony WWW o 73%, przy jednoczesnym wzroście ilości fraz, na które wyświetliła się strona do 228.

→ Wspólnie opracowaliśmy dwie odrębne, ale spójne identyfikacje, które pomagają obu liniom biznesowym wyróżniać się na tle konkurencji i umacniać swój wizerunek w świadomości klientów.

→ Dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów AdWise opracowane zostały nowe nazwy marek oraz strategia ich komunikacji.

→ Stworzyliśmy (i wciąż rozwijamy i dostosowujemy) stronę WWW dostosowaną do specyfiki biznesu klienta, procesu zakupu, skupioną na pozyskiwaniu wartościowych leadów. Strona internetowa dla marki wall printers⁺ obecnie rozszerza się również o moduł e-commerce.

→ Od września 2023 wspieramy regularne działania marketingowe w social mediach klienta. Oparte są one o komunikację właściwą dla poszczególnych kanałów dotarcia.

→ Wdrożyliśmy system CRM, który łączy sprzedaż z działaniami marketingowymi. Dzięki dopasowaniu procesów i funkcjonalności wspiera on firmę w sprawnej współpracy wszystkich działów.

→ Linia wdrożeń IT w SellWise przeprowadziła wdrożenie systemu CRM. Dzięki temu klient połączył sprzedaż z działaniami marketingowymi, a dopasowanie procesów i funkcjonalności wspiera firmę w sprawnej współpracy wszystkich zaangażowanych osób. Nasi klienci zawsze mają dostęp do konsultantów z wszystkich linii biznesowych WiseGroup. Dzięki temu zapewniamy im wdrożenie najlepszych możliwych rozwiązań, a klient, zgłaszając się do AdWise może otrzymać wsparcie ekspertów z innych dziedzin dopasowanych do jego wyzwania.

→ Zaprojektowaliśmy landing page dla marki wall tattoo’’’’ w dwóch wersjach językowych (polskiej i niemieckiej) – obie dopasowane do nowej strategii marketingowej i grupy docelowej.

Szukasz
podobnych
efektów?

W czasie krótkiej, bezpłatnej konsultacji, porozmawiamy o dotychczasowych działaniach marketingowych i omówimy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że mają sens, pomożemy Ci w ich wdrożeniu.

konsultacja