Zaprawieni - Case Study strona WWW - AdWise
menu

STRONA INTERNETOWA

Zaprawieni

Detale projektowe

Zakres prac

Branding, SEO, UX/UI Design

Technologia

WordPress

Branża

Doradztwo prawne i podatkowe

Zespół projektowy

Designer
UX/UI Designer
Project Manager
Web Developer

O firmie

Kancelaria Zaprawieni sprawia, że każda mała i średnia firma z całej Polski może uzyskać kompleksową opiekę prawną i legalnie płacić dużo niższe podatki. 

Oferta kancelarii skierowana jest głównie do przedsiębiorców, którzy: 

1. Poszukują wsparcia w zakresie obsługi prawnej. 
2. Stają przed wyzwaniem optymalizacji podatkowej, zwłaszcza w zakresie pogodzenia kilku podmiotów prawnych bądź biznesów rodzinnych. 

Zaprawieni to nie tylko kancelaria, która uwalnia firmę od zbędnych obciążeń podatkowych, które hamują jej rozwój, generując dla klienta oszczędność czasu i pieniędzy. Kancelaria przede wszystkim jest faktycznym partnerem dla Twojego biznesu, który patrzy kompleksowo na Twój biznes, zabezpieczając firmę prawnie i podatkowo we wszystkich obszarach działalności — bez względu na branżę. 

Sytuacja prawno — podatkowa polskich przedsiębiorców zmienia się praktycznie codziennie. W takich realiach optymalizacja podatków to dziś dla wielu firm usługa pierwszej potrzeby. Kancelarie mają ręce pełne roboty. Dlaczego więc tak topowa kancelaria, jak Zaprawieni może chcieć coś zmienić w swoich działaniach prowadzonych w Internecie?

Opinia klienta o współpracy

To już duże zapotrzebowanie na usługę nie wystarczy, by sprzedawać? Nie w Internecie

Niestety w tę pułapkę wpada wiele firm z segmentu B2B. Zwłaszcza w mocno konkurencyjnych branżach. Dziś już nie wystarczy mieć świetnej usługi. Trzeba umieć ją jeszcze we właściwy sposób zakomunikować, tak by klient łatwo ją znalazł i stworzyć komunikat tak, by wybrał Twoją firmę spośród dziesiątek, setek innych.

Przed takim wyzwaniem stanęliśmy przy współpracy z Zaprawionymi. Kancelaria miała już stronę WWW, jednak nie przedstawiała ona w klarowny i przekonujący sposób pełnej oferty, ani unikalnych wartości i istotnych przewag konkurencyjnych. W efekcie potencjalni klienci nie znajdowali niezbędnych informacji do podjęcia decyzji o współpracy i wychodzili ze strony. Dodatkowo strona nie była zoptymalizowana pod SEO, więc znalezienie jej przez potencjalnych klientów było dodatkowo utrudnione. Potencjalny klient po wpisaniu w wyszukiwarkę swojego zapytania zamiast do Zaprawionych trafiał do konkurencji.

Zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy

W pierwszej kolejności musieliśmy sprawdzić, czy materiały, które zastaliśmy, wspierają pozyskiwanie klientów, sprzedaż i wizerunek, którego klient oczekiwał.

Zaczęliśmy od odświeżenia logotypu klienta oraz doboru kolorystyki.

Następnie po głębokiej analizie opracowaliśmy mapę i makietę strony z uwzględnieniem działań SEO tj. doboru fraz na poszczególne podstrony.
Dzięki temu użytkownik będzie mógł poruszać się po stronie z łatwością, a treści zaprojektowane będą tak, by dostarczać czytelnikom informacji najbardziej dopasowanych do ich zapytań i intencji, pogłębiając temat w naturalny dla czytelnika sposób, prowadząc go po stronie, jak za rękę.

Praca specjalisty SEO pozwoliła zoptymalizować i przygotować stronę, tak by zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarce, co przełoży się na wzrost ruchu i napływ nowych, potencjalnych klientów w organiczny sposób.

Treści na stronę klient opracował samodzielnie, następnie przekazał je nam do korekty, tak by każdy przecinek wspierał zbudowany wizerunek.

Wprowadzone rozwiązania

Content plan wraz z regularnym dodawaniem wpisów blogowych
Stworzyliśmy szczegółowy harmonogram tematów na artykuły blogowe, które zainteresują wybrane segmenty grup docelowych i pozwolą przyciągnąć na stronę wartościowy ruch.

Stała opieka SEO
Optymalizacja strony WWW, to nie jednorazowa przygoda. Niestety wciąż panuje przekonanie, że małe roszady w opisie strony, poprawienie nagłówków Hx i nasycenie treści słowami kluczowymi da gwarancję TOP1. Niestety nie. Optymalizacja to bardziej stała opieka niż jednorazowe odwiedziny. Dokładnie tak, jak w branży prawno — podatkowej naszego klienta. Cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie, bo zmiany są częste. Trzeba o nich wiedzieć i umieć się do nich dostosować. Taka stała opieka, to świetny sposób na lepszą widoczność w Internecie, jednak firmy w segmencie B2B nie zawsze korzystają z niej we właściwy sposób, który pomógłby im uzyskać wyższą pozycję strony WWW w wynikach wyszukiwania na zapytania potencjalnych klientów.

Funkcjonalna strona internetowa
Kancelaria ma wreszcie stronę WWW, która w klarowny i przekonujący sposób prezentuje pełną ofertę z właściwym wyeksponowaniem wartości i przewag konkurencyjnych. Zoptymalizowaną pod SEO, tak że potencjalny klient może po wpisaniu swojego zapytania do wyszukiwarki może łatwo na nią trafić, a po wejściu łatwo się po niej poruszać, a każdy akapit buduje pożądany wizerunek.

Czy nasze działania faktycznie dały efekt? I to jaki!

  • W 2 miesiące powiększyła się łączna liczba fraz, na jaką strona kancelarii wyświetla się w TOP 100.
  • W listopadzie 2023 mieliśmy tutaj wynik ok. 46 słów…
  • W styczniu 2024 mamy już ponad 120 słów…
  • W lutym dotarła już do poziomu 180 słów!

Szukasz
podobnych
efektów?

W czasie krótkiej, bezpłatnej konsultacji, porozmawiamy o dotychczasowych działaniach marketingowych i omówimy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że mają sens, pomożemy Ci w ich wdrożeniu.

konsultacja