Złomnica - Case Study strona WWW - AdWise
menu

STRONA INTERNETOWA

Złomnica

Detale projektowe

Zakres prac

Branding, SEO, UX/UI Design, Web Development

Technologia

WordPress, Elementor

Branża

Skup złomu

Zespół projektowy

Copywriter
Designer
UX/UI Designer
Project Manager
Web Developer
Analityk

O firmie

Złomnica to skup złomu, który odbiera, przechowuje, segreguje i przetwarza odpady od przedsiębiorstw i osób prywatnych, dbając przy tym o środowisko naturalne. Kluczową usługą w ofercie jest skup złomu stalowego, metali kolorowych oraz innych metali. Tym, co wyróżnia Złomnicę jest bez wątpienia kompleksowość i szybkość działania. Złomnica ma kilka złomowisk na Śląsku, ale swoje usługi świadczy na terenie całej Polski niezależnie od lokalizacji.

Problem

Przed jakimi wyzwaniami stanęliśmy? Chociaż unikalne wartości Złomnicy są czymś, co odróżnia ją mocno od konkurencji, to ich strona internetowa nie komunikowała ich we właściwy sposób. Potencjalni klienci trafiali więc na stronę, ale nie widząc solidnych powodów do współpracy, wychodzili z niej i prawdopodobnie nigdy już nie wracali, zlecając usługę konkurencji. 

Dodatkowo strona WWW, którą zastaliśmy, nie wzbudzała w potencjalnych klientach ważnego w tej branży zaufania, dlatego ruch, który na nią trafiał, nie przekładał się na zapytania o usługi. Tak zbudowana strona, zamiast rozwijać biznes, spowalniała jego rozwój. 

Właśnie dlatego zgłosił się do nas z zapytaniem o stworzenie nowej strony internetowej i całego ekosystemu marketingowego, który przyprowadzi na stronę potencjalnych klientów, a potem zmieni ich w płacących i powracających klientów.

Po analizie stron WWW konkurencji zauważyliśmy, że większość firm sprawia wrażenie, jakby branża skupu złomu przespała ostatnich kilkanaście lat. Strony te zbudowane były najczęściej na gotowych szablonach, które każdy może kupić za kilkanaście dolarów. Tworzone na skróty, po kosztach nie różnią się niczym od stron kilkudziesięciu innych firm z branży. Treść strony skupiała się najczęściej na cenniku, dostępnych formach kontaktu i stockowych zdjęciach. Taki widok, zamiast zaufania, budzi jedno skojarzenie – firma “krzak”. 

Podsumowując, Złomnicy daleko było do tego, by mieć stronę WWW, która świetnie sprzedaje, a korzystanie z niej jest przyjemne. Żeby wysunąć się na prowadzenie w wyścigu o klienta, musieliśmy zbudować stronę WWW, która wyróżni się spośród całej masy pozostałych, podobnych do siebie stron, dlatego niezbędna była jej totalna przebudowa. Zaczynaliśmy praktycznie od zera.

Cele

 • stworzyć identyfikację wizualną marki, która wykreuje wizerunek firmy na rynku i wyróżni ją spośród konkurencji. 
 • stworzenie nowej strony WWW, która skutecznie dociera do segmentu B2B i  klientów indywidualnych.
 • stworzenie layoutu graficznego strony, który nie będzie kojarzyć się z typowym skupem złomu, a treść i design będą ze sobą harmonijnie współpracowały. 
 • opracowanie tekstów zgodnie z najlepszymi praktykami optymalizacji treści pod SEO, by przyciągnąć na stronę więcej leadów kwalifikowanych z wyników organicznych.  
 • stworzenie wspólnego, sprawnie działającego ekosystemu marketingowego. 
 • zakomunikowanie przewag konkurencyjnych Złomnicy. 
 • konfiguracja analityki do mierzenia działań marketingowych i przeprowadzenie wielu testów A/B, by na podstawie danych dobierać rozwiązania techniczne, tworzyć dopasowane treści, optymalizować je, zwiększając efektywność działań marketingowych. 
 • stworzenie identyfikacji wizualnej, która wywoła w potencjalnych klientach właściwe emocje, zapadnie w pamięć i wyróżni firmę z tłumu.

Rozwiązanie

Prace zaplanowaliśmy na pięć etapów. 

1. Warsztat i analiza

Droga do zakupu jest w B2B dłuższa niż dla klientów w modelu B2C. Dlatego stworzenie skutecznej strony WWW w B2B wymaga zrozumienia całej ścieżki zakupowej klienta i zaprojektowania pod nią kompletnej komunikacji na stronie. Stąd proces budowy strony zaczęliśmy od warsztatu z klientem, by wydobyć wszystkie informacje o potencjalnych klientach Złomnicy. To proces wymagający pracy wielu specjalistów marketingu B2B. Efektem jest pogłębiony brief, który odkrywa, w jaki sposób zaprojektować skutecznie cały ekosystem marketingowy prowadzący użytkownika B2B do wykonania najbardziej przez nas oczekiwanej z jego strony reakcji.  

2. Branding – logo

Dzięki analizie buyer persony i konkurencji stworzyliśmy branding, który jest przede wszystkim zapamiętywalny i kojarzony z nowoczesnością, a odrzucający negatywne skojarzenia związane z typowym skupem złomu. To sprawia, że w sposób jednoznaczny branding Złomnicy wyróżnia się na tle innych firm i zapada w pamięć. 

Stworzyliśmy logo, którego celem jest proste skojarzenie z kontenerami, do czego wykorzystaliśmy gruby font. Dzięki temu logo “mówi” o pakowności, jako czynniku kojarzącym się z istotną wartością dla tego typu biznesu. 

3. Mapa i makieta

Stworzyliśmy mapę i makietę strony, dzięki której użytkownik porusza się po stronie z przyjemnością, treści zaprezentowane są w logiczny sposób, a każdy, kto wchodzi na stronę, trafia maksymalnie 2-3 kliknięciami dokładnie tam, gdzie chce. 

4. Treści

Opracowaliśmy nową treść na stronę WWW i wszystkie treści pod SEO. 

W B2B większość potencjalnych klientów rozpoczyna proces zakupowy, wpisując interesujące ich frazy w wyszukiwarkę. Dlatego stworzyliśmy nową treść na stronę WWW i wszystkie treści pod SEO, tak by połączyć intencję szukającego i wykorzystać ją, by przychodzący z wyszukiwarki ruch zmienić w wartościowe leady. 

5. Layout graficzny

W ostatnim etapie rozpoczęliśmy pracę nad layoutem graficznym strony. 

Na końcu skupiliśmy się na tym, by wykorzystać w pełni potencjał i możliwości, jakie dają dziś narzędzia marketing automation. Skonfigurowaliśmy analitykę, tak by mierzyła ona w prawidłowy sposób każde działania marketingowe marki w Internecie. Dzięki temu klient wie o każdym ruchu wykonanym przez odwiedzających jego stronę, co ułatwia podejmowanie decyzji, mierzenie efektów i optymalizację działań marketingowych.

Efekty

 • Powstała strona WWW, która dociera zarówno do segmentu B2B, jak i klientów indywidualnych prezentując jednym i drugim w zrozumiały i przekonujący sposób przewagi konkurencyjne Złomnicy.
 • Stworzyliśmy identyfikację wizualną, która zapada w pamięć, budzi zaufanie i dobranymi kształtami przemyca wartości istotne dla klienta.
 • Dzięki stronie dostosowanej do klienta łatwiej jest optymalizować kampanie reklamowe i ograniczyć ryzyko kosztów, które nie przynoszą efektów. Nasze działania reklamowe w Google i Facebook generują regularnie kilkadziesiąt leadów miesięcznie oraz notują stały wzrost.
 • Dostosowaliśmy stronę internetową technicznie i tekstowo pod kątem najlepszych praktyk SEO, dzięki temu zarówno strona internetowa, jak i artykuły blogowe, ukazują się potencjalnym klientom bezpośrednio w wynikach wyszukiwania jako te, które najlepiej odpowiadają na ich zapytania. W efekcie ruch organiczny po migracji wzrósł o 300%.
 • Dalszy wzrost ruchu organicznego był możliwy dzięki regularnej analizie widoczności. Nasi specjaliści SEO co miesiąc poddają badaniom wszystkie podstrony, optymalizują treści, poprawiają metaopisy i wykonują linkowania zewnętrzne. Wszystko to robimy w ścisłym powiązaniu z biznesowym interesem klienta, dlatego obecnie stronę Złomnicy odwiedza nawet 4 000 użytkowników miesięcznie.
 • Podpięta i skonfigurowana nowoczesna analityka, która śledzi każdy ruch i kliknięcie potencjalnych klientów trafiających z ruchu organicznego i płatnego, co pozwala podejmować lepsze decyzje biznesowe.
 • Poza kampaniami reklamowymi i SEO optymalizujemy również wizytówkę Google. Dzięki niej Złomnica daje wskazówki dojazdu niemal 1000 klientom miesięcznie i generuje dodatkowe połączenia telefoniczne.
 • Podstrona “Cennik”, która odpowiada na pytania klientów, w zrozumiały sposób prezentuje aktualne ceny i proces współpracy, czym buduje wiarygodność i przystępność.
 • Design, który nie hamuje decyzji o współpracy, a przyspiesza ją, nie budując skojarzeń z typową stroną WWW złomowiska prezentującą głównie cennik z mapą dojazdu.

Zaplanuj swój
marketing

Szukasz pomysłu na kampanię marketingową w Twojej firmie? Chcesz pozyskać jakościowe leady B2B?

W czasie krótkiej, bezpłatnej konsultacji, porozmawiamy o dotychczasowych działaniach marketingowych i omówimy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że mają sens, pomożemy Ci w ich wdrożeniu.

konsultacja