Strona dla branży produkcyjnej, która generuje leady - AdWise
menu

STRONA INTERNETOWA

Plastipol

Detale projektowe

Zakres prac

UI/UX design, Web development

Technologia

WordPress

Branża

Produkcyjna

Zespół projektowy

UX/UI Designer
SEO Copywriter
Analityk
Project Manager
Web Developer

O firmie

Plastipol sprawia, że każda firma może obniżyć koszty produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Możesz zlecić wyprodukowanie dowolnych, niestandardowych plastikowych części, a oni zrobią to w najwydajniejszej technologii. Nie będziesz skazany na jedną technologię produkcyjną — w zależności od kształtu wyrobu i wielkości serii produkcyjnej zespół Plastipol dobierze taką technologię, która okaże się w tym przypadku najszybsza i najtańsza. To gigantyczna różnica, biorąc pod uwagę, jakie są doświadczenia większości zakupowców w innych firmach produkcyjnych.

Jak to możliwe, że mimo tak dużej przewagi konkurencyjnej Plastipol miał problemy z pozyskiwaniem nowych klientów online?

Jaka strona taka sprzedaż

Strona internetowa, która nie konwertuje

Ruch organiczny niskiej jakości. Wysoki współczynnik odrzuceń. Ładowanie podstron, które trwa wieki. Kilkadziesiąt błędów technicznych. Brak podstawowych informacji o firmie i dużo branżowego żargonu.
Sprowadzanie na stronę internetową ruchu ma sens tylko wtedy, gdy potrafi ona użytkowników zamieniać w klientów. W przypadku strony Plastipol był z tym duży problem. Użytkownicy wypełniali formularz kontaktowy tylko sporadycznie, a do tego leady najczęściej były niekwalifikowane. Z audytu strony internetowej, który przeprowadziliśmy wynikało, że strona ma wiele fundamentalnych błędów — przez nie Plastipol tracił potencjalnych klientów.
Błędów było tak dużo, że zaprojektowanie nowej strony internetowej było jedynym sposobem na to, aby firma mogła zdobywać zaufanie wyszukiwarki i użytkowników.

Wyzwanie

Naszym celem było zwiększenie wydajności strony internetowej. Trzeba było tak poprawić projekt graficzny, aby uprościć ścieżkę zakupu, ulepszyć wrażenia użytkownika i w możliwie najkrótszym czasie sprawić, że strona zacznie konwertować.
Skoncentrowaliśmy się na rozwiązaniu błędów, które były krytyczne. Chcieliśmy też, aby strona była elastyczna i kolejne ulepszenia w zakresie doświadczeń użytkowników można było wdrażać możliwie najszybciej.

Plastipol strona internetowa
Plastipol proces projektowania

Rozwiązanie

Prace rozpoczęliśmy od podejścia skoncentrowanego na doświadczeniu użytkowników — wąskiego i przez to trudnego segmentu specjalistów z dużych firm produkcyjnych. Mając za sobą audyt strony internetowej o wiele łatwiej nam było zidentyfikować i ustalić priorytety.

Na stronie postanowiliśmy w pierwszej kolejności pokazać, że Plastipol jest firmą, która pomaga zaoszczędzić na produkcji wyrobów z plastiku. Zależało nam, aby użytkownicy mieli komplet informacji o dostępnych technologiach i jak najwięcej z nich umówiło się na bezpłatną konsultację. Doświadczenie użytkownika miało być proste, a zarazem wszechstronne. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad layoutem graficznym i nowymi tekstami na stronie, zebraliśmy i przeanalizowaliśmy najważniejsze informacje o wartościach firmy, buyer personach, branży i ścieżce zakupu potencjalnych klientów.
Następnie sporą część naszej energii poświęciliśmy na zaprojektowanie nowej mapy strony i makiet wszystkich podstron. W międzyczasie przeprowadziliśmy głęboką analizę słów kluczowych i dobraliśmy najlepsze frazy kluczowe do każdej podstrony. Opisaliśmy od nowa wszystkie technologie produkcyjne, uprościliśmy branżowy język i uzupełniliśmy teksty w sekcjach, których wcześniej nie było. Sztuka polegała na tym, by to, co złożone stało się proste, a zainteresowanie użytkowników zamieniło się w działanie.

Kiedy od strony tekstowej wszystko było zapięte na ostatni guzik — nadszedł czas na projekt graficzny. Uzgodniliśmy z klientem, że nowy projekt graficzny będzie bazować na dotychczasowej identyfikacji Plastipol. Projektant graficzny szczególną uwagę zwrócił na pokazanie procesu zakupu oraz dopracowanie formularza kontaktowego. Zwiększyliśmy widoczność CTA, aby więcej użytkowników korzystało z konsultacji. Stworzyliśmy podstronę z realizacjami, aby wyraźnie zaprezentować wyroby. Pokazaliśmy też, z jakimi branżami dotychczas współpracował Plastipol.

Na koniec projekt dostosowaliśmy pod kątem urządzeń mobilnych, aby strona była łatwo dostępna i prosta w użyciu.

Nowa strona internetowa

Działa błyskawicznie, jest funkcjonalna dla użytkowników. Zbiera wartościowy ruch organiczny, a nowe podstrony pozwalają odpowiedzieć na potrzeby każdego potencjalnego klienta. Zamówienie konsultacji, proces zakupu, dobór technologii do projektu, wybór materiałów — wszystko działa tak, jak powinno.
Tak wygląda nowa strona internetowa:

Jakie osiągnęliśmy rezultaty?

Pod wieloma względami nowa strona internetowa była punktem zwrotnym w działalności Plastipol. Strona ładuje się szybko, zbiera wartościowy ruch organiczny i jest na pierwszej stronie w Google na najważniejsze frazy. Przyciąga coraz więcej użytkowników, którzy o wiele częściej dokonują konwersji.

+60%

Wdrożenie nowej strony przebiegło sprawnie, a ruch organiczny w ciągu miesiąca zwiększył się o 60%.

+25%

Ogólna konwersja już w ciągu 30 dni poprawiła się o 25% i wciąż wykazuje trend wzrostowy.

+25%

Wiele podstron zwiększyło liczbę odsłon, a współczynnik odrzuceń spadł o 20% w pierwszym miesiącu po wdrożeniu strony.

I jeszcze jedno — nowa strona internetowa jest elastyczna. Kiedy Plastipol rozwinie swoją działalność, to kolejne ulepszenia i poprawki będą mogły być wprowadzone błyskawicznie.

Pod kątem marketingowym i sprzedażowym nowy projekt okazał się bardzo dobry.

Podsumowanie

W AdWise wychodzimy z założenia, że proces doskonalenia strony internetowej nigdy się nie kończy, a elastyczność rozwiązań uważamy za jedną z najczęściej pomijanych wartości w przypadku stron internetowych firm B2B. Drugim istotnym wnioskiem jest to, że w przypadku stron www najpierw trzeba rozwiązywać fundamentalne problemy, a więc takie, przez które użytkownicy nie konwertują na stronie. W końcu biznes jest wydajny wtedy, kiedy ma wydajną stronę internetową.

Zaplanuj swój
marketing

Szukasz pomysłu na kampanię marketingową w Twojej firmie? Chcesz pozyskać jakościowe leady B2B?

W czasie krótkiej, bezpłatnej konsultacji, porozmawiamy o dotychczasowych działaniach marketingowych i omówimy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że mają sens, pomożemy Ci w ich wdrożeniu.

konsultacja